Reklamy:SEEEM


Chceš být mím SB? TADY
Kůň Przewalského

23. června 2008 v 15:29 | Fábka |  //Koně//
Stejně jako u psů nebo koček rozdělených do určitých ras, můžeme i u koní rozlišovat jednotlivá plemena. Každé plemeno se určuje podle znaků ať už se týkají stavby těla, historie nebo účelů, ke kterým se kůň hodí. V následujících řádcích se dočtete o nejznámějších z nich.

Zhruba celý následující měsíc se pro Vás pokusíme připravit články o asi 30 nejznámějších plemenech. Články budou vycházet obden, tak si je určitě nenechte ujít.

Kůň Przewalského

Je považován za jednoho z předků zdomácnělého koně a dnes ho můžeme vidět většinou jen v zoologických zahradách. Tento kůň se geneticky liší od ostatních koní tím, že má 66 chromozómů místo 64. Má velkou hlavu s vysoko posazenýma očima ne po stranách hlavy, jako je to u dnešních koní. Dlouhé uši, silný krk, těžké tělo s tmavým úhořím pruhem a zebrování na nohou jsou pro něj typickými znaky. Měří 122-132 cm, vždy je to plavák se světlým nosem, tmavou hřívou i ocasem. Hříva mu roste směrem nahoru a každé jaro vypadává, proto nemá pramen nad čelem. Kůň Převalského není vhodný pro ježdění, ale je schopen přežít s minimálním přídělem potravy a snášet krajní teploty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama